OPLOCENÍ

Obecné informace

Téměř každý majitel rodinného domu řeší nové oplocení. Jednou je třeba oplotit zahradu, jindy zase postavit přední plot z ulice. Dům bez plotu je neúplný a působí osamoceně, zároveň chrání obyvatele domu před zvědavými pohledy zvenčí a působí i jako protihluková stěna, což oceníte zejména u rušných ulic.

Plot či oplocení je volně stojící stavba, která má za úkol zabránit nebo omezit pohyb přes určitou hranici. Na rozdíl od zdi je jednodušší na konstrukci. Stejně jako zeď některé druhy plotů zabraňují nejenom pohybu ale i průhledu, jiné umožňují částečný nebo úplný pohled skrz oplocení.

Panelový plot

Známé hlavně jako oplocení průmyslových a firemních areálů

V posledních letech se stále více nahrazuje u rodinných domů namísto pletiva. Existují dva typy panelů označované jako 2D a 3D. Panel 2D je plochý a má vždy horizontální drát zdvojený, vyznačuje se tak vysokou pevností. Panely 3D jsou opatřeny několika horizontálními prolisy, které slouží pro zpevnění celé svařené sítě. Plotové dílce se prodávají v šířce 2 500mm. V nabídce jsou plotové dílce pozinkované a dále lakované, nejčastěji zelené a antracitové. Ke sloupkům se montují pomocí několika různých druhů příchytek. Tento typ oplocení působí vcelku moderním, trochu industriálním dojmem, je jednoduchý na montáž a splňuje požadavky na bezpečnost i vzhled.

Panelový plot – realizace

Plaňky na plot

Dřevoplastové plaňky

Plotové pole je možné si poměrně snadno přizpůsobit vlastním požadavkům. Plotovky mohou být svisle nebo vodorovně. Naše společnost se zabývá pouze dřevoplastovými plaňkami. Jedná se o bezúdržbový plot, který má výbornou barevnou stálost.

Plaňky na plot – realizace

Pletivový plot

Klasické pletivo

Jedná se o klasické pletivo, které je tvořeno čtyřhrannými oky, a buď je opatřeno napínacím drátem nahoře a dole, nebo je pletivo zapletené bez napínacích drátů, které je třeba dokoupit zvlášť. Na výběr je buď klasické pletivo v pozinkované povrchové úpravě nebo tzv. poplastované, nejčastěji zelené či antracitové. Poplastované pletivo je také z pozinkovaného drátu, ten je navíc ale ještě opatřen tenkou vrstvou plastu, která jej chrání proti korozi. Pletivo je vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům bez potřeby další údržby. Stále se jedná o nejčastěji instalované oplocení a zároveň nejlevnější. Hodí se hlavně k oplocení zahrady a jako plot mezi sousedy.

Pletivový plot – realizace

Moderní kovaný plot

Mnoho variant stylů, průhlednosti a barev

Jedná se o elegantní plot, kterým lze oplotit nejen čelní stranu domu. Na výběr je z mnoha variant stylů, průhlednosti a barev. Plot lze kotvit jak na betonový základ, či do KB bloků, tak i to země.

Moderní kovaný plot – realizace