BRÁNY

Křídlové brány

Tento typ brány je vhodný do míst s malým postranním prostorem

Křídlové je možné zvolit jedno či dvoukřídlé, kde jsou rámy osazené regulačními panty. Tento typ brány se převážně instaluje v místech, kde není dostatečný postranní prostor. Brány křídlové je možné otevírat jak dovnitř, tak i ven.

 

Brána se skládá z jednoho či dvou otočných křídel, která se otevírají otočením v závěsech. Tento typ tak vyžaduje dostatek místa buď před branou nebo za ní, navíc v tomto směru nesmí terén stoupat. Dělí se na jednokřídlé otočné a dvoukřídlé otočné brány. Speciálním podtypem je skládací křídlová brána, která sestává ze dvou či čtyř skládacích křídel, čímž se minimalizují potřebné nároky na prostor před či za bránou.

Křídlové brány – realizace

Samonosné brány

V současnosti nejpopulárnější díky zavěšení brány ve vzduchu.

Samonosné brány mají svůj vlastní základ (cca 1/3 průjezdu brány), ten umožňuje nést celou samonosnou konstrukci ve vzduchu. Díky tomuto malému základu a bezúdržbovosti systému má brána obrovskou výhodu v samotném provozu. Tato varianta brány je v současné době nejoblíbenější.

 

Brána se skládá z jednoho či více posuvných dílů, někdy teleskopicky vysunovaných, které se otevírají posunutím do strany. Dále se dělí na brány pojezdové, které se posunují po kolejnici zabudované v zemi, a samonosné. Ty sice nepotřebují kolejnici a prostor pod branou se tak udržuje jednodušeji, obecně ale vyžadují silnější typ motoru než brány pojezdové.

Samonosné brány – realizace

Obecné informace

Dle požadavků zákazníka lze bránu nechat lakovat do jakékoli barvy dle stupnice RAL, stejně tak je možné si zvolit libovolně výplň či ovládání brány

Ke každé bráně je samozřejmě možné vyrobit i branku ve stejném designu.

Všechny brány jsou vyrobené z uzavřených jeklů na míru dle šířky průjezdu a následně žárově zinkované.