Garážová výklopná vrata

vyklopky---zapezpeceni

 

Výklopná garážová vrata jsou příkladem vysoké úrovně bezpečnostního vybavení, jako například flexibilní ochranné kryty (obr. 1) nad rameny pák. Tyto kryty zcela zakrývají nebezpečný prostor a snižují tak nebezpečí nechtěného zhmoždění nebo sevření. Tak vysoký bezpečnostní standard mají jen výklopná vrata Hörmann.

 

Vícenásobný pružinový systém (obr. 2) spolehlivě zajišťuje vrata před pádem. Pokud by se některá pružina zlomila, ostatní, neporušené pružiny vrata zajistí. Vzdálenost vinutí pružin je přitom tak malá, že i dětské prsty jsou prakticky chráněny před sevřením.

 

Speciálně tvarované rameno páky (obr. 3) přitiskne vrata při zavírání těsně na zárubeň a vrata se sama přitáhnou. Tím mezi vraty a rámem nezůstane žádná mezera. Vrata jsou po celém obvodu těsně uzavřena.

 

Jedinečné zamknutí výklopných vrat Hörmann otočnou závorou (obr. 4) pevně zafixuje rohy křídla vrat na rámu a tím je zavře mnohem bezpečněji než obvyklé rozvory. Vypáčení vrat je prakticky nemožné. Pomocí volitelné
sady pro dodatečnou výbavu umožňující jednoduchou svépomocnou montáž můžete vrata zamknout ještě nahoře.

 

 

vyklopky---clona

 

 

Při modernizaci se může stát, že je otvor vyšší a širší, než jsou cenově výhodná garážová vrata v normované velikosti. To není žádný problém! Neboť k optickému přizpůsobení slouží horní a boční vyrovnávací clony. Jestliže se při
demontáži starých vrat poškodí zdivo, clona pro modernizaci se opět postará o čistý výsledek bez dalších omítkářských prací.

 

Pro garáže u kterých je vjezd do garáže bez prahu, zabraňuje trvale elastický gumový uzavírací profil odolný proti povětrnosti pronikání listí, krup a sněhu.