O společnosti Hörmann

logo-hoermann

Na trhu stavebních prvků patří dnes vrata, dveře, zárubně a pohony ke jménu Hörmann; neboť v tomto oboru je skupina Hörmann vedoucím výrobcem v Evropě.

 

Bylo toho dosaženo neustálým růstem rodinného podniku trvajícím několik desetiletí, ve znamení inovací, záruky kvality a blízkosti k zákazníkovi.

 

Skupina Hörmann je dnes vedena ve třetí a čtvrté generaci vnukem a pravnuky zakladatele firmy Augusta Hörmanna. Osobně ručícími společníky jsou Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann a Christoph Hörmann.

 

Hörmann je expandující podnik s mezinárodní orientací. Ve vysoce specializovaných závodech se vyrábějí vrata, dveře, zárubně a pohony v Evropě, Severní Americe a v Asii.

 

Základní kámen dnešního podniku byl položen v 50. letech minulého století průmyslovou výrobou novodobých garážových výklopných vrat Berry.

 

Sekční vrata pro garáže a průmyslové stavby, která šetří prostor a otvírají se svisle nahoru, zahájila v 60. letech progresivní vývoj.

 

Od té doby byla paleta výrobků důsledně rozšiřována. Dnes zahrnuje vedle známých klasických výrobků také rolovací, skládací, protipožární a rychloběžná vrata, pohony vrat a řídicí jednotky, a dále systémy překládky, protipožární a protikouřové uzávěry, domovní a vnitřní dveře, přístřešky a zárubně.